17.6 C
Pristina
Thursday, June 1, 2023

Buy now

spot_img

Elkos group dhuron 100 pako ushqimore për familjet në nevojë në Pejë, Kelmendi uron Pashkët

Elkos group dhuron 100 pako ushqimore për familjet në nevojë në Pejë, Kelmendi uron Pashkët

Në prag të Pashkëve katolike kompania ELKOS Group-ETC ka ndarë donacion 100 pako ushqimore për familjet në nevojë.

Kështu bëri të ditur përmes një postimi në rrjetin social në Facebook, presidenti i ELKOS GROUP-ETC , Ramiz Kelmendi, i cili i ka uruar me një thënie të At Gjergj Fishtës, ‘Vërtet kemi Bajram e Pashkë, por shqiptarinë e kemi bashkë’.

Kelmendi tha se shpërndarja e pakove do të bëhet përmes kishës katolike “Shën Katarina”, në Pejë.

“Me rastin e Festës së Pashkëve katolike, sot më datë 8 prill, familja ‘ELKOS Group dhe ETC’ dhuruan 100 PAKO ushqimore, donacion për kremtimin e kësaj Feste të përbashkët për familjet në nevojë.

Shpërndarja e pakove do të bëhet përmes Kishës Katolike ‘Shën Katarina’ në Pejë.

Me këtë rast kam pranuar falënderimet e sinqerta nga At Lorenc Sopi si përfaqësues i Kishës katolike ‘Shën Katarina’. Gëzuar për shumë mote Pashkët”, ka shkruar Kelmendi.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img