0.2 C
Pristina
Friday, February 3, 2023

Buy now

spot_img

Emmerson: Nuk pati politikë te UÇK për t’i sulmuar civilët, e dëshmuan dy gjyqe ndërkombëtare

Avokati i ish-kryeparlamentarit, Kadri Veseli, Ben Emmerson, ka thënë sot në seancën përgatitore, se janë dy gjykime ndërkombëtare, që dëshmojnë së nuk ka pasur politikë tek Ushtria Çlirimtare e Kosovës, për të sulmuar civilët.

Kjo duke specifikuar proceset gjyqësore ndaj Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt, përcjell klankosova.tv.

”Dy gjykime, ai i [Ramush] Haradinjat dhe i [Fatmir] Limajt, kanë konkluduar se nuk kishte politikë te UÇK të sulmonte civilët”, u shpreh Emmerson mes tjerash.

Këtë Emmerson e deklaroi në përgjigjie të Prokurorisë së Specializuar rreth aktakuzës së saj./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img