28.9 C
Pristina
Thursday, June 30, 2022

Buy now

spot_img

Erdogan i zemëruar me Perëndimin: Askush nuk erdhi që të më ngushëlloj

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se Perëndimi duket t’i shikojë punën e veta. Kjo deklaratë e Erdogan vjen pasi BE-ja dhe SHBA-të kishin shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me trajtimin e të akuzuarve për grusht shtet nga ana e Qeverisë turke, shkruan Sky News.
Autoritetet kanë thënë se më shumë se 2,000 persona janë duke u ndjekur penalisht nën akuzën për fyerje të presidentit.
Duke folur për kritikat rreth goditjeve të tij pas grushtit të shtetit, Erdogan u shpreh: “Ata thonë se janë të shqetësuar. Shikoni punët tuaja. Shikoni veprat tuaja”.
Ai u ankua asnjë zyrtar i lartë perëndimor nuk e kishte vizituar Turqinë.
“Asnjë person i vetëm nga BE, apo Perëndimi, nuk ka ardhur për të më shprehur ngushëllime”, tha Erdogan.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,372FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles