4.7 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

Buy now

spot_img

“Është koha që Ronaldo të tërhiqet”: Ish-futbollisti me deklaratë befasuese për ylli portugez

Cristiano Ronaldo nuk po luan në nivelin që të tjerët janë mësuar prej tij këtë sezon, Manchester United e ka lënë shpesh në stol, ndërsa ish-futbollisti italian Antonio Cassano ka thënë se ndoshta është koha që ai të pensionohet.

Mediat dhe tifozët portugez fajësuan Ronaldon për humbjen ndaj Spanjës (1:0) në ndeshjen e Ligës së Kombeve të Divizionit A. Portugalia nuk arriti të kualifikohej në turneun final të Ligës së Kombeve, pasi u mposht nga Spanja në Braga.

Lojtari i Manchester United ishte një nga lojtarët më të këqij në fushë dhe në fund të ndeshjes me inat hodhi shiritin e kapitenit.

“Në këtë moment, Ronaldo duhet t’i bëjë një nder vetes dhe të kuptojë se është koha për t’i dhënë fund karrierës së tij nëse nuk mund të jeni më në një nivel të caktuar. Ti fitove gjithçka, je fenomen. Tani është koha për fundin – tha Cassano, i cili përfundoi karrierën e tij si lojtar tre vjet më parë.

Ronaldo (37) ka luajtur 191 ndeshje për kombëtaren portugeze dhe ka shënuar 117 gola.

Mediat portugeze pretendojnë se lojtari i Manchester United nuk duhet të jetë titullar në kombëtaren e Botërorit të ardhshëm në Katar./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img