21.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img
Array

Euro mund të “rrëzohet” për 18 muaj

Personi i cili mund të bëhet ambasador i Donald Trump për Bashkimin Evropian, Ted Malloch ka befasuar me deklaratën e tij të fundit.

Ai ka thënë se valuta euro mund të “rrëzohet brenda 18 muajve të ardhshëm”, duke i vlerësuar pikëpamjet e tij si shumë lehtë të realizueshme, shkruan DailyMail.

“Unë mendoj se përveç që është një monedhë e dështuar, ajo mund të pësoj rënie për një vit, ose një vit e gjysëm. Ju garantoj se nuk jam ekonomisti i vetëm që e them këtë”, u shpreh Ted Malloch profesor dhe ekonomist i njohur, transmeton lajmi.net

Këshilltari i afërt i Donald Trumpit gjithashtu sygjeroi një marrëveshje mes Amerikës dhe Britanisë për tregti të lirë, e cila do të mund të realizohej brenda 90 ditëve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles