17.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022

Buy now

spot_img

Eventi për prezantimin e iPhone 14 pritet të mbahet në fillim të shtatorit

Më 7 shtator, Apple pritet të mbajë eventin e ardhshëm për lansimin e produktit të ri, sipas Mark Gurman të Bloomberg.

Kompania në kushte normale zhvillon event të madh në pjesën e parë të shtatorit, raporton The Verge.

Apple flitet se do të prezantojë linjën e iPhone 14 në këtë event, që pritet të përfshijë: iPhone 14 bazë, një iPhone 14 të ri me ekran të madh, një iPhone 14 Pro dhe një iPhone 14 Pro Max.

Në vitet e kaluara, iPhonat e prezantuar në këto evente kanë dalë në shitje pak kohë më vonë – Gurman raportohet se punëtorëve të dyqanit iu është kërkuar të përgatiten për një lansim të një lloji më 16 shtator.

Apple nuk është deklaruar lidhur me këtë pretendim.

Related Articles

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Latest Articles