12.6 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Fatih Terim: Ndeshja me Kosovën nuk do të jetë e lehtë

Trajneri i Turqisë, Fatih Terim, ka mbajtur konferencën për shtyp për ndeshjen me Kosovën.

Terim ka deklaruar se ndeshja me Kosovën nuk do të jetë aspak e lehtë, edhe pse Kosova zhvillon eliminatoret e para kualifikuese.
Ai merr shembull kombëtaret e vogla si Letoninë dhe Estonin, se sa dinë t’iu shkaktojnë probleme ekipeve të mëdha.
“Asnjë ndeshje nuk është e lehtë, nga ndeshjet me Letoninë dhe Estonin kemi këto përvoja. Edhe ndeshja me Kosovën nuk do të jetë e lehtë”, ka deklaruar Terim në konferencë për shtyp, përcjell lajmi.net.

“Jemi të kënaqur me lojtarët që kemi në dispozicion. Kam parë se ata kanë qenë të përqendruar, dhe kur kjo kombinohet me atë se luajmë përballë tifozëve tanë, mendoj se ne do të marrim një rezultat pozitiv”, ka shtuar ai.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,320FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles