18.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Buy now

spot_img

Faton Peci nënshkruan Programin për Pagesa Direkte – Subvencione për vitin 2021

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci këtë të premte ka nënshkraur Programin për Pagesa Direkte – Subvencione për vitin 2021.

“Sapo nënshkrova Programin e Pagesave Direkte / Subvencioneve për vitin 2021 i cili do të jetë një përkrahje për të gjithë fermerët të cilët përmes këtij programi do ta kenë mundësinë e ushtrimit dhe zgjërimit të aktiviteteve të tyre bujqësore dhe blegtorale, në dobi të komunitetit dhe zhvillimit ekonomik të vendit”, u shpreh Peci.

Vlenë të theksohet se kanë mbetur tashmë vetëm procedurat ligjore dhe administrative, deri tek hapja e aplikimit.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,954FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles