4.7 C
Pristina
Monday, October 25, 2021

Buy now

spot_img

Fermerët “bllokojnë” Ministrinë e Bujqësisë me 200 traktorë

Fermerët dhe bujqit e Kosovës janë mbledhur para Ministrisë së Bujqësisë në Prishtinë për të protestuar.

E gjithë kjo ka ardhur si pasojë e kritereve për subvencione që janë vendosur nga kjo ministri.

Në orët e para të mëngjesit, qindra traktorë janë parkuar para Ministrisë së Bujqësisë në shenjë revolte.

Bujqit kanë njoftuar se me rreth 200 mjete bujqësore janë të pranishëm në këtë protestë.

Në vendngjarje kanë dalë edhe Policia e Kosovës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,994FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles