18.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Buy now

spot_img

Fillon takimi i përbashkët i krerëve shtetërorë të Kosovës me ata të Serbisë

Para pak çastesh ka nisur takimi i përbashkët i dy delegacioneve, atij të Kosovës dhe të Serbisë me ndërmjetësim të përfaqësues së lartë të BE-së për politikë të jashtme, Federica Mogherini.

Takimi i përbashkët pason takimet e ndara të presidentit të Kosovës dhe kryeministrit, Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa me zonjën Mogherini, shkruan lajmi.net.

Paraprakisht, Mogherini kishte takuar presidentin dhe kryeministrin e Serbisë, Tomisllav Nikoliq dhe Aleksandar Vuçiq.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,954FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles