26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Fjalë emocionuese nga Fadil Vokrri në ceremoninë zgjedhjes së Laureatëve të vitit 2016

Në ”Emerald” aktualisht është duke u mbajtur ceremonia e zgjedhjes së futbollistëve më të mirë të vitit 2016 nga Federata e Futbollit të Kosovës

Ndërsa, në një fjalë rasti ka folur edhe kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, i cili ka folur për pranimin në UEFA dhe FIFA.

Vokrri gjithashtu ka falënderuar edhe Armando Dukën për mbështetjen, teksa vlen të theksohet se i pari i FSHF-së është i pranishëm në këtë ceremoni.

”Momenti më i vështirë në rrugëtim ka qenë Budapesti për pranimin në UEFA. Falëndroj Federatën e Shqipërisë dhe Maqedonisë për mbështetjen, pasi që me ndihmën e tyre jemi pranuar në UEFA”.

”Jam krenar që kemi mbajtur fjalën dhe e kemi vendosur Kosovën në UEFA dhe në FIFA”, tha ndër të tjerash Vokrri.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles