16.9 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Flet emisari amerikan, Escobar: Marrëveshje e vështirë, por e nevojshme

Gabriel Escobar, emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, e ka cilësuar “të vështirë, por të nevojshme” marrëveshjen që Kosova dhe Serbia arritën të shtunën në Ohër të Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt normalizimit të raporteve.

Pas takimit, në një konferencë për media Escobar ka përgëzuar palët, ndërsa ka shtuar se “SHBA-ja do të bëjë gjithçka që mundet që ta mbështesë politikisht e ekonomikisht që të arrihet paqja në rajon”

Sipas tij, marrëveshja i hap rrugë integrimit euroatlantik për të dyja shtetet dhe rajonit epokë të re paqeje.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img