20.1 C
Pristina
Sunday, June 4, 2023

Buy now

spot_img

Formacionet zyrtare: Drita dhe Trepça ’89 në duel të zjarrtë për tri pikë

Drita përballet me Trepçën ’89 në kuadër të javës së 28-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ndeshja që fillon në ora 15:00, do të luhet në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Drita është aktualisht lider me 55 pikë, një më shumëse Ballkani dhe synon të shkëputet më shumë.

Në anën tjetër, skuadra nga Mitrovica gjendet në vendin e tetë me 29 pikë, e që do të tentojë t’i ikën zonës së barazhit.

Formacionet bazë:

Drita: Maloku, B.Krasniqi, Limani, Blakçori, Broja, Baftiu, Namani, Selmani, Kryeziu, Somonovski.

Trepça ’89: Kaqiu, Dumani, Happy, Augustine, Sahiti, Nimani, Oyekanmi, Sekiraqa, Muja, Gashi, Fazliu.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img