6.7 C
Pristina
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Formacionet zyrtare: Ndeshje vendimtare për Kosovën U17 ndaj Ishujve Faroe

Përfaqësuesja e Kosovës U17 do të luaj ndaj Ishujve Faroe në ndeshjen e tretë të Grupit 9.

Dardanët e rinj do të përballen në këtë takim me Ishujt Faroe.

Deri më tani Kosova U17 ka zhvilluar dy ndeshje, ku ka fituar ndaj Austrisë 0-1 dhe ka humbur nga Sllovenia 1-0.

Tanimë dy trajnerët Arsim Abazi i Kosovës dhe homologu i tij kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Kosova U17: Gjokaj, Bajraktari, Gashi, Shahini, Marku, Merlaku, Milaj, Bllaca, Gjini, Racaj, Krasniqi.

Ishujt Faroe U17: Thomsen, Eydsteinsson, Arngrimsson, Rasmussen, Johannessen, Heinesen, Mikkelsen, Petersen, Bajrkhamar, Hojgaard, Bjorn. /Telegrafi/

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,040FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles