7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Buy now

spot_img

Formacionet zyrtare: Superkupa e Spanjës, Sevilla – Barcelona

Dy skuadrat e mëdha spanjolle kanë publikuar formacionet zyrtare.
Sevilla dhe Barcelona do të takohen në ndeshjen e vlefshme për Superkupën e Spanjës që fillon nga ora 22:00.
Në këtë ndeshje, dy nga skuadrat më të mëdha spanjolle vijnë pas ndeshjeve para-sezonale ku treguan formë të luhatshme.

Skuadra e Sevillas vjen në këtë takim me ndryshime shumë të mëdha në shtabin teknik dhe në skuadër, pasi është larguar trajneri Unai Emery dhe disa nga lojtarët kryesor, si Krychowiak dhe Banega.
Superkupa e Spanjës luhet në dy ndeshje, ndërsa kjo e sotmja është e para dhe zhvillohet në Sevilla. /Telegrafi/
Sevilla: Sergio Rico; Mariano, Mercado, Rami, Escudero; Kranevitter, N’Zonzi; Vitolo, Franco Vazquez, Kiyotake; Vietto.
Barcelona: Bravo; S. Roberto, Pique, Mascherano, Mathieu; Busquets, Rakitic, Iniesta; Turan, Messi, Suarez.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,040FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles