-1.5 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Gjalpë me djathë dhie të freskët

Ideale për të shoqëruar mishrat e bardhë ose feta mishi viçi të pjekur në grilë. Është i shijshëm edhe me pastat, i përzier me pak gjethe borziloku në momentin kur përdoret.
Koha e përgatitjes – 5 minuta
Përbërësit:
▪ 150 g djathë dhie i freskët
▪ 150 g gjalpë e butë
Përgatitja:
Në blender hedhim djathin dhe gjalpin dhe i përziejmë për 3 minuta.
Më pas e kalojmë në sitë duke e shtypur me lugë për ta bërë sa më kremoz.
I japim formën e një sallami, e mbështjellim me qese kuzhine dhe e ruajmë në frigorifer deri në momentin kur do të përdoret.
Ruhet shumë mire edhe te ngrirja, në frigorifer.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles