16.9 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Gjermania për ujdin në Ohër: Do të jemi në krah për përmbushur perspektivën e juaj evropiane

Gjermania e ka quajtur lajm të mirë marrëveshjen e arritur në Ohër për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Zëdhënësi i Qeverisë së Gjermanisë, Steffen Hebestreit ka thënë se tani duhet të zbatohet marrëveshja që është rënë dakord mes dy palëve.

“Urime për këtë përparim për të vendosur marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës në një pikëmbështetje të re! Tani gjithçka ka të bëjë me marrjen e udhëheqjes për mbajtjen dhe zbatimin e asaj që është rënë dakord. Ne do të jemi në krahun tuaj për të përmbushur perspektivën tuaj evropiane”, ka shkruar Hebestreit në Twitter.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img