4.7 C
Pristina
Monday, October 25, 2021

Buy now

spot_img

Gjesti antisportiv i Busquets që e shpëtoi Barcelonën nga humbja prej Cadizit

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola 0-0 ndaj Cadizit.

Por katalunasit kanë mundur ta humbasin këtë ndeshje në minutën e fundit, sikur mos të vinte një reagim nga Sergio Busquets.

Po zhvillohej minuta e 96-të e ndeshjes, kur Cadiz ishte në sulm dhe në atë moment ndodheshin dy topa në fushë.

Busquets për ta ndërprerë aksionin e vendasve bëri një gjest jo sportiv, duke e goditur njërin top në drejtim të futbollistit vendas.

Në atë moment gjyqtari kryesor e ndaloi lojën dhe goli që shënuan vendasit nuk u llogarit.

Gjyqtari kryesor e ndëshkoi Busquetsin me karton të verdh për gjest jo sportiv, derisa kjo video është bërë virale në rrjetet sociale.

Reprezentuesi i Spanjës është kritikuar nga tifozët e klubeve tjera për gjest jo sportiv, derisa ata të Barcelonës e kanë lavdëruar, pasi ai e ka shpëtuar ekipin e tij nga humbja.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,994FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles