31.7 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022

Buy now

spot_img

Gjuriq: Ne kemi nevojë nevojë për më shumë bisedime me Prishtinën

Raundi i fundit i bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në nivel të ekspertëve, i cili ka përfunduar sot herët në mëngjes pas 19 orëve negociatash, ishte i mirë dhe pozitiv për Beogradin, ka thënë drejtori i Zyrës së Serbisë në Kosovë, Marko Gjuriq.
“Ne kemi luftuar për zbatimin e duhur dhe efektiv të marrëveshjes për komunitetin e komunave serbe, telekomunacionit dhe urës në Mitrovicë. Ne kemi mbrojtur interesat tona dhe kemi rënë dakord që të vazhdojnë bisedimet në periudhën e ardhshme”, ka thënë Gjuriq në Bruksel menjëherë pas përfundimit të një raundi të bisedimeve që zgjati deri në orën 4 të mëngjesit, shkruan Tanjug, transmeton Indeksonline.
“Ne kemi nevojë për më shumë bisedime”, ka shtuar Gjuriq.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,375FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles