17.7 C
Pristina
Tuesday, May 24, 2022

Buy now

spot_img

Gjykatat në kërkim të kryetarëve të rinj (Dokument)

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) ka shpallur konkursin për kryetar dhe gjyqtarë të rinj të Gjykatave në komunat e Kosovës.
Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin edhe Aishe Qorraj nga KGJK. Ajo ka thënë se konkursi është shpallur të premten më datën 04.11.2016 dhe do të jetë i hapur deri më 19.11.2016.
Konkursi është hapur edhe për kryetar të Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe kryetar të Gjykatës së Apelit, dhe tashmë është bërë publik edhe në faqen zyrtare të KGJK-së. /Telegrafi/

11

12gj-apelit

gjk-apelit1

gjk-themelore

gjk-themelore1

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles