28.3 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Gjyqësori në Kosovë vazhdon të ndikohet nga politika (Video)

Gjyqësori në Kosovë ende nuk po mund të ndahet nga politika.

Ndikimi politik në sistemin e drejtësisë është vënë në pah edhe në Raportin e Progresit. Në raport është thënë se gjyqësori vazhdon të jetë i dobët sa i përket kësaj çështje.
Ehat Miftaraj, nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, thotë se në vazhdimësi kanë kërkuar nga Kuvendi i Kosovës që gjatë miratimit të listës për buxhet të ndajnë mjete buxhetore të mjaftueshme në mënyrë që si sistemi gjyqësorë, e po ashtu edhe ai prokurorial, t’i kryejnë obligimet e tyre në bazë të ligtit dhe Kushtetutës. /Tribuna Channel/

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles