1.5 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Granit Xhaka befason mesfushorin e Arsenalit Jack Wilshere

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere, ka folur fjalë të mëdha për Granit Xhakën.
Anglezi ka thënë se është i befasuar nga mosha e shqiptarit pasi Xhaka është shumë më i qet, i pjekur dhe i sigurt për moshën që ka.
“Ai është një lojtar i mirë. Vështirë e besueshme se është vetëm 23-vjeç, por ishte aktiv për vite”.
“Ai ka diçka speciale. Xhaka i jep atmosferë takimit, është i qet dhe prish sulmet e kundërshtarëve, mund të them se është një lider natyral. Do të jetë një ndihmesë e madhe për skuadrën tone”, ka thënë Wilshere.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles