17.7 C
Pristina
Wednesday, May 25, 2022

Buy now

spot_img

Guardiola mahnitët nga Celina, e merr në skuadrën e parë të Cityt (Foto)

Bersant Celina nuk pritet të rrijë shumë gjatë larg Manchester Cityt.
Talenti i jashtëzakonshëm kosovar po luan me mjaftë sukses në kampionatin holandez tek Twente.
Numri 10 i skuadrës holandeze është huazuar nga Manchester City për të marrë përvojë më të madhe dhe këtë si duket e ka arritur.

Ai ka shënuar katër gola në këtë fillim edicion, ndërsa ka arritur të bëjë edhe një asistim duke lënë mbresa në Holandë për lojën e tij.
Por në Angli janë të sigurt se Celina do të kthehet së shpejti në skuadrën e parë të Cityt.
Sipas medieve të ndryshme angleze, Pep Guardiola është mahnitur nga rritja e kosovarit dhe kërkon ta marrë atë në ekipin e parë të tij.
Ndërkohë vetë Celina ka deklaruar se mezi pret rikthimin në Manchester City.

“Qëllimi im është që të kthehem nën urdhrat e Pep Guardiolës dhe të luaj në City. E dimë që klubi është i kënaqur me mua dhe Enes Uysal. Ata vinë pothuajse çdo ndeshje për të na shikuar”, ka deklaruar Celina.
“Të punoj me Guardiolën në fillim të sezonit ka qenë diçka e mrekullueshme për mua. Kam mësuar shumë gjëra nga ai që nuk i kam ditur më parë. Trajneri më ka thënë se beson në mua por që duhet të luaj rregullisht dhe për këtë kam ardhur në Twente”, përfundoi reprezentuesi kosovar.
Kujtojmë që Celina vitin e kaluar kishte debutuar në Ligën Premier me Cityn në humbjen 1-3 ndaj Leicester Cityt, ku edhe asistoi tek goli i vetëm i skuadrës së tij.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles