11.6 C
Pristina
Monday, March 20, 2023

Buy now

spot_img

Hajnat thyejnë një garazh në Prishtinë, vjedhin një motoçikletë në vlerë rreth 5 mijë euro

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth, humbje financiare e pasiguri, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu e ka pësuar së fundi edhe një i ri në Prishtinë, pasi hajnat ia thyen garazhin në rrugën ‘Andrea Aleks’.

Sinjali mëson se njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes për të kryer ekzaminimet e nevojshme dhe në bazë të dëshmisë së 28-vjeçarit, gjatë orëve të natës hajnat kanë hyrë brenda garazhit të banesës dhe kanë vjedhur motoçikletën e tij e cila kap vlerën e rreth 5 mijë eurove.

Momentalisht nuk ka persona të dyshuar dhe me urdhër të prokurorit rasti është cilësuar ‘Vjedhje’.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img