27.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Haliti: Koalicioni nuk i ka votat për demarkacionin

Nënkryetari i Kuvendit Xhavit Haliti ka thënë se koalicioni qeveritar PDK dhe LDK nuk i ka votat e mjaftueshme për të votuar demarkacionin me Malin e Zi.
Në një intervistë për televizionin publik tha se mos votimi do të shkaktojë pasoja për Kosovën.
Sipas tij, këtu duhet një ndërhyrje e bashkësisë ndërkombëtare pasi që siç ka thënë Haliti “Mali i Zi është në NATO dhe kushdo që e cenon është në problem me NATO-n”.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,360FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles