12.6 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Hamiti, komandantëve: Kishin pushtet, s’bëtë asgjë për pastrimin e listave të të kërkuarve nga Serbia

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Sabri Hamiti, në fjalën e mbajtur në seancën e jashtëzakonshme Kuvendin e Kosovës, për ndalimin në Francë të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinjat, ka numëruar ish-komandantët ë UÇK-së që kanë pasur postet më të larta udhëheqëse në vend.

Ai ka theksuar me emra ish-komandantët me poste udhëheqëse, duke filluar nga posti i kryeministrit, që siç tha ai ishin katër, dy ishin kryetar të Kuvendit dhe presidenti i tanishëm i Kosovës.

Hamiti nxori këto statistike për të dëshmuar se të gjithë këta nuk kanë bërë asgjë për pastrimin e listave të të kërkuarve nga Serbia.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,320FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles