17.7 C
Pristina
Wednesday, May 25, 2022

Buy now

spot_img

Hapen për qarkullim Rruga Mitrovicë-Bajgorë dhe Ferizaj- Hani i Elezi

Rruga Mitrovicë-Bajgorë është hapur për qarkullim dhe tashmë është e kalueshme, ka njoftuar Ministria e Infrastrukturës, shkruan Gazeta Monitor.

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar gjithashtu që edhe rruga Ferizaj-Hani i Elezit ëshët lëshuar për qarkullim, por nuk është e kalueshme ende për automjete të rënda.

“Pas punës së pa ndërprerë të ekipeve për mirëmbajtjen e rrugëve në qarkullim të plotë është lëshuar edhe rruga Ferizaj-Hani i Elezit, vetëm për automjetet e vogëla.Ndërsa, për automjetet e rënda rruga  ende është e pakalueshme. Lidhur me lirimin edhe për automjetet e rënda do t’ju njoftojmë me kohë. Njëherit kërkojmë nga qytetarët që gjatë udhëtimeve të tyre të jenë të pajisur me paisjet e duhura dimërore si dhe t’u përshtaten kushteve të gjendjes së rrugëve por edhe kushteve aktuale atmosferike”, thuhet në njoftimin e Minsitrisë së Infrastrukturës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles