18.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Buy now

spot_img
Array

Hapet Forumi Ekonomik për Kosovën në Itali

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka udhëtuar për në Itali, ku të martën do të hapë “Forumin Ekonomik për Kosovën”, i cili do të mbahet në Romë.

Veseli do t’u drejtohet investitorëve italianë me ftesën për të eksploruar mundësitë e shumta ekonomike në Kosovë, si dhe do t’i sigurojë ata për mbështetjen ligjore dhe institucionale që ofron Republika e Kosovës për investitorët e huaj.

Në këtë Forum Ekonomik, kryetari i Kuvendit do të shpalosë mundësitë dhe përfitimet që kanë investitorët e huaj, pasi Kosova po zbaton Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit.

Përveç Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, në këtë Forum Ekonomik pritet të jenë të pranishëm edhe kryeministri Isa Mustafa dhe ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami dhe zv.ministri i Jashtëm, Emanuel Demaj.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,954FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles