12.6 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Hapet ura e re mbi lumin Bistricë

KFOR-i sot do të organizojë ceremoninë e hapjes së urës së re të ndërtuar mbi lumin Bistricë, gjegjësisht në mes të komunës së Zveçanit dhe komunës së Leposaviqit, e cila ka për qëllim të mbështesë popullatën vendore dhe të përmirësojë mjedisin e qetë dhe të sigurt dhe lirinë e lëvizjes.
Ngjarja e udhëhequr nga komandanti i KFOR-it dhe në praninë e mysafirëve do të mbahet në ora 13:00, në mes të Zveçanit dhe Leposaviqit, përkatësisht në urën e re të lumit Bistricë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,320FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles