28.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Haradinaj nga Franca: Nuk shkeli mbi lirinë e popullit tim

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj që po mbahet në Francë shkaku i një urdhërarresti të lëshuar nga Serbia për të, ka falënderuar qytetarët që morën pjesë në protestën e sotme që u mbajt për të në Prishtinë.

Në një postim në rrjetin social Facebook, ka thënë se në rrethana të jashtëzakonshme ka përcjell protestën nga Franca.

“Mbështetjen tuaj të madhe e të pakursyer, gjithandej nëpër Botë, e kuptoj si mbështetje për lirinë dhe egzistencën e Kosovës dhe të secilit prej nesh! Fatin tonë e kemi lidhur me lirinë e përbashkët, dhe unë duke qenë njëri prej Jush, nuk shkel mbi lirinë e popullit tim”, ka shkruar Haradinaj.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles