20.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022

Buy now

spot_img

Haradinaj: Nuk është befasi ky Raport i Progresit! (Video)

Kryetari i AAK’s, Ramush Haradinaj ka komentue ne Rrokum Roll rreth Raportit te Progresit.
“Ky raport nuk asht risi, sepse vazhdimisht thuhet e njajta gja, qe ka ngecje, nuk keni perparim, nuk keni reforma te mirefillta. Kete e ndjejn edhe qytetaret e Kosoves, por asht habi qe nuk merren seriozisht keto”, tha Haradinaj.
Ai ka vlersue se ne vazhdimesi po terheqet verejtja permes ketyne raporteve, ku folet edhe per veprime ad-hoc buxhetore, qe e rrezikojne progresin e Kosoves.
Keta qe udheheqin me Kosoven nuk e fatin e tyne te lidhun me perspektiven europiane te Kosoves, prandaj jane indiferente kur i marrin keto raporte. Interesi i tyne asht vec me mbijetue ne pushtet, ka vlersue Haradinaj ne Televizionin Rrokum.
“Asht e kote qe ky pushtet mundet me ndryshue kete gjendje, e vetmja cka duhet me ba keta asht me thane se po shkojme ne zgjedhje”, ka thane kryetari i AAK’s.
Haradinaj ka komentue edhe dy pikat kryesore te vendosuna nga BE, sic jane Demarkacioni dhe lufta kunder korrupcionit.
Per ma shume ndjekeni videon.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles