25.9 C
Pristina
Thursday, August 18, 2022

Buy now

spot_img

Hasani: Marrëveshja e demarkacionit e Malit të Zi dallon më atë të Kosovës

Marrëveshja e publikuar nga pala malazeze, e bërë vetëm në gjuhën serbe sipas profesorit të së drejtës ndërkombëtare, Enver Hasani, ka dallim nga ajo e palës kosovare.
“Marrëveshja e publikuar nga pala kosovare është në tri gjuhë përderisa nga ajo malazeze është e publikuar vetëm në gjuhën serbe. Neni 3 ka dallim te marrëveshja që është e publikuar nga pala malazeze dhe ajo e Kosovës”, ka thënë Hasani në “Rubikon” të KTV-së, transmeton Koha.net.
Hasani ka thënë se në nenin 3 të kësaj marrëveshje të publikuar nga pala malazeze shkruan se në rast kontesti vlen harta ndërsa në atë të publikuar nga pala kosovare shkruan se vlen përshkrimi.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,434FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles