21.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Havolli prezanton të arriturat e Kosovës në Bruksel

Sokol Havolli, shef i Kabinetit të Kryeministrit ka marrë pjesë në një takim mes këshilltarëve të Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, që po mbahet në Bruksel.

Ai ka thënë se në këtë takim ka paraqitur të arriturat e Kosovës në agjendën e kolektivitetit dhe sfidat që i ka vendi përpara.

“Sot në takimin e këshilltarëve të Kryeministrave të Ballkanit Perendimor (ËB6) të organizuar nga DG NEAR i Komisionit Evropian, në Bruksel, prezantova të arriturat e Kosovës në axhendën e konektivitetit si dhe sfidat përpara. Implementimi i “Control Area” do të mundësojë shfrytëzimin e linjës 400kv me Shqipërinë. Po ashtu, u diskutuan edhe hapat e ardhshëm deri në Samitin e Triestës, i katërti me radhë në kuadër të Procesit të Berlinit për vendet e Ballkanit Perendimor”, ka shkruar ai

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles