27.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Hillary dhe Bill Clinton mes romancës e politikës, 40 vite martesë (FOTO)

“Time” publikon foto të 40 viteve martesë të kandidates demokrate për presidente Hillary Clinton me bashkëshortin e saj, Bill Clinton, ish president i SHBA-së.
Burrë e grua kanë ecur bashkë në jetën politike duke duartrokitur dhe mbështetur njëri tjetrin kur ka qenë nevoja.
Këtë herë është Bill Clinton që i jep një mbështetje të fortë bashkëshortes së tij e cila sot u nominua zyrtarisht si kandidate për presidente, kur u numëruan në sallën e Kuvendit Demokrat votat e delegateve të çdo shteti.
Hillary Clinton hyri në histori si kandidatja e parë femër për presidente dhe kërkon të shkruajë historinë duke u zgjedhur në Nëntor presidentja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,360FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles