22.3 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Hovenier uron për Ditën e Romëve: Mbetet punë për qasjen në edukim dhe punësim

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, duke uruar për Ditën Ndërkombëtare të Romëve, ka thënë se kremtohet trashëgimia e pasur e komunitetit rom megjithëse dihen sfidat dhe diskriminimi me të cilin ata përballen.

“Mbetet më shumë punë për t’u bërë që romëve të Kosovës t’u mundësohet qasje e barabartë në edukim, punësim dhe shërbime qeveritare”, është shprehur Hovenie.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img