-5.4 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Hoxhaj: Ngritja e përmendores së Millosheviqit, rehabilitim i një krimineli

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka dalë kundër ngritjes së përmendores së diktatorit serb, Slobodan Millosheviq.
Hoxhaj përmes tëitter-it ka shkruar se dënojn fuqimisht përpjekjet për ndërtimin e përmendores së Millosheviqit.
“Kundërshtojmë fuqishëm përpjekjet në Serbi për të pastruar Slobodan Millosheviqin nga përgjegjësia për krimet e luftës dhe aktet gjenocidiale në Ballkan. Rehabilitimi i Millosheviqit është sulmi më serioz ndaj paqes dhe pajtimit në rajon. Një precedent shumë i rrezikshëm ndërkombëtarisht”, ka shkruar Hoxhaj./Telegrafi/

dsdd

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles