25 C
Pristina
Thursday, August 11, 2022

Buy now

spot_img

Ia huq kryeministri, thotë se qe 17 vjet Kosova e ka shpall pavarësinë

Kryeministri Isa Mustafa, në një postim në facebook, ku flet për demarkacionin me Malin e Zi dhe pengesat që po ia shkakton procesit të liberalizimit të vizav mosratifikimi i kësaj marrëveshjeje, e ka bërë një gafë, duke thënë se Kosova e ka shpallur pavarësinë 17 vjet më parë.
“Sivjet kemi shansin e madh, që pas shtatëmbëdhjetë viteve nga shpallja e pavarësisë, të fitojmë të drejtën që edhe ne qytetarët e Kosovës të dalim nga izolimi dhe të udhëtojmë pa viza në vendet e Bashkimit Evropian”, ka thënë ai, transmeton Telegrafi.kosova

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,430FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles