0.2 C
Pristina
Friday, February 3, 2023

Buy now

spot_img

IHMK: Reshje pritet të ketë edhe ditëve në vijim

Reshjet e mëdha të shiut që ranë gjatë ditës së enjte në Kosovë, ka shkaktuar vërshime të mëdha në shumë komuna.

Si pasojë Skenderajt dhe Mitrovica, kanë shpall Gjendje Emergjente.

E reshjet do të ketë edhe ditëve në vijim.

Të paktën kështu bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Situata e vështërsuar hidrometeorologjike, pritet që të vazhdoj dhe gjatë orëve dhe ditëve në vijim” thuhet në postimin e bërë në Facebook nga Instituti Hidrometeologjik i Kosovës.

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img