16.9 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Ish-shefi i gjykatës ndërkombëtare: I bindur që Putin do të dalë në gjyq

Një ish-president i Gjykatës Ndërkombëtare Penale tha se ai ka besim se Vladimir Putin do të sillet në gjyq.

Chile-Eboe-Osuji tha se në çdo rast modern kur lëshohej një urdhër arresti, dikush përfundonte në gjykatë.

Ai vuri në dukje ish-udhëheqësit e Ruandës, Serbisë dhe Liberisë, të cilëve u ishin dorëzuar mandate.

“Nuk ka asnjë bazë që unë të mendoj se kjo do të jetë një histori tjetër.

“Po, ky do të jetë njeriu më i rëndësishëm deri më sot ndaj të cilit është lëshuar një urdhër arresti, por le të shohim se çfarë do të ndodhë.”

Ai shtoi: “Unë kam besim se herët a vonë ky [një gjykim] do të ndodhë.”

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img