7.2 C
Pristina
Saturday, October 16, 2021

Buy now

spot_img

Iu vazhdohet mandati 17 prokurorëve të EULEX-it

Këshilli Prokurorial i Kosovës unanimisht ka vendosur për vazhdimin e mandatit të 17 prokurorëve të EULEX-it si dhe emërimin e një prokurori të ri nga radhët e këtij misioni në Kosovë.
Vendimi është marrë pas vazhdimit të mandatit të misionit të BE-së për sundim të ligjit nga ana e Kuvendit të Kosovës, njofton Klan Kosova.
Pas kësaj, këta prokurorë do të dërgohen edhe në zyrën e presidentit të vendit në mënyrë që mandati i tyre të vazhdohet.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,981FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles