33.7 C
Pristina
Thursday, August 18, 2022

Buy now

spot_img

Ja çfarë i ndodh lëkurës tuaj nëse i hani këto 5 ushqime

Një pjesë e madhe e të rinjëve është në kërkim të produkteve për ripërtrirjen e lëkurës, por tani zgjidhja është në disa ushqime të cilat me përbërësit e tyre krejtësisht natyral ndihmojnë kundër plakjes.

Ushqime të tilla si avokado, boronicat, shega, shalqiri, dhe karavidhe ndihmojnë kundër dëmtimeve të lëkures duke e mbajtur atë të freskët, transmeton lajmi.net
Avokado: Janë përplot me acid oleik që ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë dhe shkëlqimin.
Boronicat: Përmbajnë vitaminë C dhe E, që shndrisin lëkurën dhe evitojnë dëmtimet e saj.
Shega: Janë të pasura me anticianinë dhe acid elagjik që ndihmon në rritjen e prodhimit të kolagjenit dhe përmirësimin e dëmtimeve të lëkurës.
Shalqiri: Përbërësit e shalqirit, ndikojnë direkt në heqjen e rrudhave dhe irritimin e lëkurës.
Karavidhet: Ndihmon në ripërtrirjen e lëkurës dhe vetitë e saj anti-inflamatore ndihmojnë në trajtimin e akneve./prishtinapress.eu

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,440FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles