16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Ja kush është klubi më i fortë në botë në këto 16 vitet e fundit

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka publikuar një listë prej ekipeve më të mira të këtij mijëvjeçari.
Barcelona zë pozitën e parë në renditjen e skuadrave më të mira në botë në bazë të rezultateve nga viti 2000 e deri më sot.

Dallimi mes katalonasve dhe Real Madridit është vetëm një pikë ndërsa në vendin e tretë gjendet skuadra gjermane e Bayern Munichut me 39 pikë.

Në pesëshen më të mirë gjendet edhe Chelsea dhe Sevilla, të cilët kanë 31 pikë, gjegjësisht 30 sosh. /Telegrafi/
Renditja:
1 Barcelona 53 pikë
2 Real Madrid 52
3 Bayern 39
4 Chelsea 31
5 Sevilla 30
6 Milan 28
7 Liverpool 27
8 Man.Utd 24
9 Porto 22
10 Atletico 22
11 Inter 13
12 Valencia 12
13 Juventus 11
14 Borussia Dortmund 8
15 Shaktar 7
Llogaritja:
Liga e Kampionëve 10 pikë
Liga e Evropës 6
Finalja e Ligës së Kampionëve 5
Finalja e Ligës së Evropës 3
Gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve 2
Gjysmëfinalja e Ligës së Evropës 1
 

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles