20.7 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Ja për kë bën vetëvrasje Rakitiq

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka thënë se do të kërcente nga ura për Luis Enrique.

Lojtari është duke biseduar për vazhdimin e kontratës që i përfundon në vitin 2019.

“Luis Enrique më ka ndihmuar pa masë, më ka dhënë besim, sikurse që kanë bërë shokët e ekipit, më lanë të punoj në qetësi”.

download
Ivan Rakitiq dhe Luis Enrique

 

“Nëse ai do të më kërkonte të hidhem nga ura, do ta bëjë pa hezituar. Vetëm me një buzëqeshje ai të jep besim dhe pa dyshim suksesi nuk mungon”.

Kroati ka folur edhe për Xavin duke thënë se ai i ka ndihmuar shumë.

“Xavi më ka dhënë shumë. I kam vetëm dy fjalë për të, Faleminderit”,  ka thënë Rakitic.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles