-1.4 C
Pristina
Wednesday, December 8, 2021

Buy now

spot_img

Jemi zyrtarisht në sezonin e gështenjave! E dinit sa të mira janë ato për shëndetin tonë?

Temperaturat janë kanë rënë dhe rrugët e shesheve tona janë mbushur me shitës lokal që na sjellin gështenja të freskëta e të pjekura.

Shumë nga ne nuk ikin në shtëpi pa blerë një fishek, andaj sot sjellim edhe përfitimet shëndetësore të gështenjave.

Këtu janë 8 përfitimet intriguese shëndetësore të gështenjave:

-Janë të mbushura me lëndë ushqyese,

-Janë burim i shkëlqyer i antioksidantëve,

-Ndihmojnë në shëndetin e zemrës,

-Kanë shumë fibra në përmabjtje,

-Përmisojnë nivelin e sheqerit në gjak,

-Ndihmojnë në humbjen e peshës,

-Ulin inflamacionin,

-Kanë veti potenciale anti-tumorale.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles