17.7 C
Pristina
Tuesday, May 24, 2022

Buy now

spot_img

Juncker: Zgjedhja e Trumpit rrezikon marrëdhëniet SHBA-Evropë

Zgjedhja e Donald Trumpit si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, rrezikon marrëdhënien e SHBA’së me Evropën.

Kështu ka paralajmëruar presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, transmeton Express.
“Ne duhet t’ia mësojmë presidentit të sapozgjedhur (Trumpiy) se çka është Evropa dhe si funksionon”, ka thënë Junker, gjatë një fjalimi para studentëve në Luksemburg.
Marrëdhëniet ndërkombëtare mund të preken “në themelet e tyre dhe në strukturë”, ka shtuar tutje Juncker.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles