1.9 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Juventus: Gustavo, t’i bëjë ‘puç’ Wolsburgut

Juventusi i ka kërkuar Luiz Gustavos të ‘rebelohet’ para se të firmos një zgjatje të kontratës me Wolfsburg.
Marrëveshja aktuale e 29-vjeçarit brazilian skadon në qershor të 2018 dhe ai është në negociata me klubin.

Kjo pasi, ata shpresojnë për të bërë situatën e pavolitshme dhe të bëjnë një ofertë të re për Wolfsburgun në janar ose në fund të sezonit të ardhshëm, në mënyrë që ta transferojnë me një çmim shumë të vogël.
Braziliani arriti nga Bayern Munich në muajin gusht të vitit 2013, ndërsa më parë ka luajtur për skuadrat e TSG Hoffenheim dhe Corinthians, teksa ka dy gola në 40 paraqitje me kombëtaren e Brazilit.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles