0.8 C
Pristina
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Kapen mbi 1 kg marihuanë në Prishtinë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar mbrëmë në rrugën ‘Lekë Dukagjini’ në Prishtinë, pasi të njëjtit janë kapur me sasi të konsiderueshme të substancës së dyshuar narkotike.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës, të cilët bëjnë me dije se gjatë kontrollit të veturës së të dyshuarve, janë gjetur dhe sekuestruar 9.6 gram substancë e dyshuar narkotike.

Policia ka bastisur edhe shtëpinë e njërit prej të dyshuarve, ku janë sekuestruar 1 kg e 175.1 gram substance narkotike e llojit marihuanë , një revole Zoraki me një karikator me një fishek dhe një peshore digjitale.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar, pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit dhe në veturën e tyre janë gjetur dhe konfiskuar 9.6 gram substancë e dyshuar narkotike. Lidhur me rastin në konsultim me prokurorin, është bastisur shtëpia e njërit të dyshuar me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar edhe 1 kg e 175.1 gram substance narkotike e llojit marihuanë , një revole Zoraki me një karikator me një fishek dhe një peshore digjitale”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Me urdhër të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje dhe rasti është cilësuar ‘Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img