0.2 C
Pristina
Friday, February 3, 2023

Buy now

spot_img

Kastrati-Kurtit: Ne të tjerëve na u kujtohet Ivanoviqi për krimet që i ka bërë ndaj shqiptarëve

Ardian Kastrati, deputeti i PDK-së, ka vendosur një mbishkrim tek vendi i ulëses së kryeministrit, Albin Kurti, në Kuvend.

Në mbishkrimin e vendosur të Kastratit kritikohet deklarata e Kurtit lidhur me ish-politikanin serb, Oliver Ivanoviq.

“DËSHMITARJA:

” Oliver, shpëtoma djalin”

KURTI: “…….. të gjithë do ta ruajmë kujtimin e Oliver Ivanoviqit”

NE TË TJERËT:

PO,  ne do të na kujtohet Ivanoviçi për krimet që i ka bërë ndaj shqiptarëve.

POROSIA PËR KURTIN: Ka kaluar koha e Bogdan Bogdanoviçit dhe e UJDI-t!”, shkruhet në mbishkrim.

Deklarimi i Kurtit për Ivanoviqin ka nxitur deklarata kundër tij edhe nga vetë përfaqësues të VV-së në Kuvend.

Përmes video-mesazhit, kreu i Qeverisë i thuri lavde Ivanoviqit, derisa kërkoi zbardhjen e vrasjes së tij.

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img