26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Kelmendi me zyre për t’i këshilluar qytetarët për krijimin e bizneseve (Video)

“I mjerë asht ai që thotë çka më ofron Kosova. I fortë është ai që i ofron Kosovës kushte”!
Kështu është shprehur zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi, në emisionin Rrokum Rrol në TV Rrokum.

Në një bashkëbisedim me gazetarin Fidan Jupollin, ai ka thënë se planifikon të hapë një zyre ku të paktën një herë në javë do të presë qytetarët për të biseduar për idetë e tyre për krijimin e bizneseve të reja.

Kelmendi ka thënë se dëshiron të jetë një shtytës dhe një motivues për sipërmarrësit e rinj, që të mos kenë frikë të nisin biznese dhe të jenë investitorë të rinj.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles