28.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Kelmendi: Ne s’kemi pse ta luajmë vallen e Serbisë!

Gazetari Adriatik Kelmendi një postim në rrjetin social Facebook, ka thënë qe nuk duhet harruar që shqiptarët i kanë dy shtete, Kosovën  dhe Shqipërinë.

Dhe se muhabetet për rivizatim të kufijve i konvenojnë vetëm Serbisë.

Postimi i plotë:

“Të mos harrojmë, shqiptarët sot i kanë dy shtete, Kosovën e Shqipërinë, si dhe janë etni shtetformuese në Maqedoni.
Serbët e kanë vetëm një shtet, Serbinë, porse kanë popullatë serbe jashtë kufijve të Serbisë – në Mal të Zi, Maqedoni, Bosnjë e Kosovë.
Me lëvizjen e kufijve Serbia do të rritej, rrjedhimisht më shumë serbë do të jetonin brenda Serbisë.
Muhabetet për rivizatim të kufijve në këtë kohë i konvenojnë vetëm Serbisë.
Ne s’kemi pse ta luajmë vallen e Serbisë”

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles